32. kolo Slovnaft Extraligy mužov

08.12.2007 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 6:2 (0:0, 4:2, 2:0)
Góly: 33. Halaj (Jabrocký, Dora), 34. Bambúch (Martin Segľa), 36. Martin Segľa (Marcel Haščák), 38. Buc (Jabrocký, Dora), 50. Michal Segľa (Jarolín, A. Kroták), 55. Jarolín (Kasík, Michal Segľa) - 29. J. Kováčik (Hreus, Döme), 39. Kuľha (Kapuš)
vylúčení: 7:11 na 2 min
presilovky: 2:1
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Ország - M. Grečko, Kalina
2302 divákov

Prvá časť zápasu bola hokejovo doslova jalová. Diváci sa nemuseli zdvíhať zo sedadiel, aj keď ich miláčikovia mali šancí na góly oveľa viac, hra neprekročila priemer, hokej zostal kdesi v úzadí. Aby puk nebol bez pohybu, preháňali ho súperi z jednej strany na druhú. V prostrednej časti súperi predsa len pridali do útokov viac plynu. Najskôr zazvonila ľavá žŕdka Šimonovičovej brány, potom Döme trafil iba domáceho gólmana. K slovu sa častejšie dostali aj brankári, na ľade bol väčší ruch. Na prekvapenie, prví udreli slovanisti v 29. min a otvorili skóre Kováčikom a hra dostala nový rozmer. Zvýšený tlak Podtatrancov vyústil v 33. min do vyrovnania a o minútu už aj viedli gólom Bambúcha a neustále dobiedzali pred Hovim. A vyplatilo sa, lebo o dve minúty Ma. Segľa zvýšil domáce vedenie na 3:1. Ale to ešte stále nebolo všetko, lebo po ďalších dvoch minútach zvýšil Popradčan Buc už na 4:1. Lenže v presilovke Slovan Kuľhom znížil. Do záverečnej tretiny po šarvátke v ostatných sekundách druhej časti nastúpili hostia o dvoch a domáci o jedného hráča oslabení. Po piatich minútach urobili domáci poriadný závar pred Hovim, ktorého po odstreľovaní Král trafil do hornej časti tela. Diváci čoskoro zajasali, keď na 5:2 v presilovke (50. min) zvyšoval Mi. Segľa. Domáci nielen vrátili lídrovi tabuľky prehru v Bratislave, ale prevýšili ho na ľade po každej stránke pretože hrali vo veľkom štýle.

František Hossa, tréner Popradu: "Nemôžem byť spokojný s úvodnou tretinou, keď sme začínali veľmi vlažne. Na druhej strane som rád, že naše nasadenie v strednej časti Slovan nevyužil. Po góle sme začali byť aktívnejší, boli sme lepší v útočnom pásme a najmä koncovke. Diváci vytvorili skvelú atmosféru, za ktorú im ďakujem, že sme zápas dotiahli aj ich zásluhou do víťazného konca. V druhej a tretej tretine sme hrali konečne podľa mojich predstáv. "
Zdeno Cíger, tréner Bratislavy: "Hodnotím to tak, že na začiatku bol zápas vyrovnaný, založený na obrane a veľmi opatrný. Keď sme dali gól, úplne sme odišli. V priebehu pár minút sme si prehrali zápas, je to potom ťažko komentovať. Naša forma v súčasnosti nie je na želateľnej úrovni, to nie je výhovorka, nehráme dobre. Vydržali sme tridsať minút, ostatok sme nezvládli. "

HKm Zvolen - SkiPark MHK Kežmarok 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
Góly: 25. Krayzel (Cibuľa), 37. F. Turek (Babka), 38. L. Čierny (Klouda), 46. Paciga (L. Čierny, Klouda), 53. Cibuľa (Babka, Lipiansky), 55. F. Turek (Babka, Lipiansky) - 29. Šechný (Martin Slovák, Slaninák), 43. Pavol Segľa (S. Pavličko, Škovira)
vylúčení: 1:8 na 2 min
presilovky: 3:0
rozhodovali: D. Konc - Tvrdoň, Horínek
1831 divákov

Hráči Zvolena začali stretnutie náporom. Už v prvej minúte ušiel Paciga, ale hostia ho zastavili nedovoleným zákrokom. V 8. minúte dobre mieril J. Čierny, ale Klempa si s jeho strelou poradil. O dve minúty po strele obrancu Kalla už hostia dvíhali ruky, ale Hudáček puk za chrbát nepustil. V 18. minúte mal gól na hokejke Frühauf, no ani jeho strela neskončila v sieti. Skóre otvoril v 25. min Krayzel, ktorý zblízka prekonal hosťujúceho brankára Klempu. O štyri minúty našiel Slovák dobre postaveného Šechného a ten lišiacky vyrovnal. V 33. minúte domáci zatlačili hostí, najväčšiu šancu mal Cibuľa, ale ani ten nedokázal dotlačiť puk za Klempov chrbát. V 37. min vypadol Klempovi puk z lapačky po strele Babku a Turek ho poslal za jeho chrbát. O 47 sekúnd L. Čierny delovkou zvýšil na 3:1. V úvode poslednej tretiny Pavličkov odrazený puk poslal do siete P. Segľa. V 46. min strelu L. Čierneho tečoval do bránky Paciga a v 53. min Cibuľa zužitkoval presilovku o dvoch hráčov. Streleckú bodku dal v 55. minúte Turek.

Ladislav Svozil, HKM Zvolen: "Kežmarok nie je jednoduchý súper, strážili sme si stredné pásmo a boli sme dôrazní v osobných súbojoch. Zlepšili sme pohyb na ľade a potom som už veril vo víťazstvo. "
Miroslav Ihnačák, tréner SkiPark MHK Kežmarok: "Aj keď sme dostali prvý gól, podarilo sa nám vyrovnať. V druhej tretine sme urobili dve individuálne chyby, čo rozhodlo zápas. "

MHC Martin - HC Košice 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Góly: 4. Džerinš (M. Macho, Kolba), 11. I. Ďatelinka (Džerinš, M. Macho), 26. Džerinš (M. Macho, Markovič), 30. Podstavek (Hriňa)- 17. Kledrowetz (P. Bartoš, Juraj Faith)
vylúčení: 7:10, navyše: Kmiť (Košice) 10+DKZ za nešportové správanie
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Bulanov (Rus. ) - Galamboš, Jankovič
3300 divákov

HK VSR SR 20 - Dukla Trenčín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 1. Poljaček (Křetinský, A. Kollár), 52. Trochta (Marek Haščák, Čacho)
vylúčení: 4:6 na 2 min
presilovky: 0:1
rozhodovali: Halecký - Valach, Smrek
1028 divákov

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Róbert Huna (M. Droppa), 50. Richard Huna (M. Grman, Kriška), 58. Holečko (Bulík, Lelkeš), rozhodujúci sam. nájazd premenil Bulík - 11. D. Pašek (T. Višňovský, Šille), 54. R. Školiak (V. Vlk, J. Mikúš), 60. R. Školiak (M. Ivičič)